LÄTI TAIMEPARAAD SIGULDAS

Reisi aeg: 4. mai  - 4. mai 2024
Hind: Soodushind: 59.00 €
Sihtkoht: , Läti
 

Igal kevadel korraldatakse meie lõunanaabrite juures looduskaunis Siguldas lillelaata, sellel aastal juba 15 korda.

Ürituse eesmärgiks on populariseerida Lätis kasvatatud taimi ja nende tootjaid. Ürituse korraldajaks on Läti Taimekasvatajate Selts, kes korraldab laadal erinevaid lisaüritusi, et rõõmustada iga aiaarmastaja südant.

Ürituse toimumispaigas Svetku väljaku keskel luuakse näidisaed, kus võib saada innustust ja ideid ning konsultatsioone aia loomises. Osaleb enam kui 100 Läti taimekasvatajat, puukooli ja põllumajandusettevõtet. Pakutakse laias valikus iluaia taimi, püsikuid, ilu-ja marjapõõsaid ning maitsetaimi. Osalejatel on üks peamine eeldus: pakkuda külastajatele ainult Lätis kasvatatud taimi.

Samal ajal ja kohas toimub ka käsitöölaat, kus saab osta Lätis valmistatud käsitöö tooteid. Laadalt ei puudu ka toidukraam, maiustused ja meelelahutus.

Sigulda Kultuurimaja hoolitseb meeldiva ja rõõmsa õhkkonna eest lillelaadal. Sigulda lillelaada, mida rohkem tuntakse Läti Taimeparaadi nime all, külastajad saavad nautida Sigulda kandi kaunist loodust, sõita köisraudteega üle Gauja jõe ürgoru, teha tiir vaaterattal, külastada  Turaida kindluslossi varemeid või Gutmani koobast.