SOOME JÄRVEDE VÕLU JA IMATRA KOSE VETEMÄNG

SOOME JÄRVEDE VÕLU JA IMATRA KOSE VETEMÄNG

05-07.07.2024

Broneeri reis! 

1. päev

06:30 Kogunemine A-terminalis.
07:00 Viking Line väljub Helsingisse.
09:30 laev Helsingis.
Helsingist läbisõidul põgus linna tutvustus. Edasi sõidame Porvoosse - linna, kust kaudu kulges kuningate tee Viiburisse ja Peterburgi. Idülliline vanalinn kõidab nii kodu, kui välisturiste. Pisut vaba aega linnas jalutamiseks ning soovijail võimalus lõunat süüa. Seejärel läheme Kotkasse. Külastame ainulaadset Sapokka parki, kus on palju erinevaid puude ja lillede liike. Üleval mäel näeme Soome graniidi näidiseid. Lapenranna kaudu jõuame õhtuks Imatrale. Sillalt saame imetleda Imatra kose vetemängu. Looduslik kosk tekkis siia 5000 aastat tagasi. Nüüd on see koht saanud tähelepanuväärseks turismiobjektiks üle maailma. Sibeliuse muusika saatel paisutatakse kosk võimsaks, mürisevaks ja vahutavaks veteväljaks, mis pakub unustamatut vaatepilti ning elamust. Üle kose viib 120 meetri pikkune köistee, kus julged saavad nautida vahutavate voogude vägevust ning maagiat.
Majutus hotelli. 

2. päev

Hommikusöök majutuskohas. Jätkame reisi. Teel Savonlinna teeme peatuse Kerimäel, kus asub maailma üks suurimaid  puukirikuid. Ehitatud 1847. a. ning mahutab 5000 inimest. 1475. aastal rajas Eerik Akseli poeg Tott, keset sinist vett olevale Kyrönsalmen saarele, Olavi kindluse (Olavilinna) riigi idapiiri kaitseks. Kindluse ümber tekkis  linn, mis  kasvas ja laienes. 19.sajandi alguseks oli Savonlinna Saimaa kanali veeteede ja raudteeliikluse tähtis sõlmpunkt. Tutvume linnaga, mis paikneb mitmel saarel ja pakub tõelist elamust. Soovijad saavad külastada Olavilinna kindlust, sõita vana aurulaevaga naabersaartele või nautida endiste sadamakõrtside võlu.
Õhtul majutus hotelli.

3. päev

Hommikusöök majutuskohas, seejärel sõidame Mikkelisse. Vahepeatus Puumala järvede alal, kus vaatetornist avaneb imepärane panoraam saarelt-saarele sõites jõuame Mikkelisse. Linnaga tutvumine, pisut vaba aega ja jätkame teed Lahtisse. Võimalus käia suusahüppemäel. Seejärel suundume Helsingisse. Kui jääb aega, siis soovijaile linna tutvustus. Sibeeliuse mälestusmärk, Templiväljaku kirik. 
20:30 Viking Line väljub Helsingist.
23:00 Tallinnas

 

PAKETI HIND: 289 €
Sissemaks 50 € tasuda 7 päeva jooksul peale reisile registreerimist. Kogusumma üks kuu enne väljasõitu.

NB! Alla 20 inimese rühma hind 329€

Broneeri reis! 

HIND SISALDAB:

 • Laevapiletid Tal-Hel-Tal
 • Bussiteenus
 • Bussi üleveod laeval
 • Majutused 2-ses toas hommikusöögiga
 • Giid-rühmajuhi teenus

LISATASU EEST:

 • Majutus üheses toas 100€
 • Reisikindlustus
 • Olavilinna 15 EUR
 • Laevasõit vana aurulaevaga 1h 18 €

Mainedd OÜ pangarekvisiidid:

 • SEB EE951010022020079005
 • Swedbank EE262200221035006010

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd’i reisitingimustega!