USA Läänerannik

 23.09- 07.10.2023

Broneeri reis!

1.päev
Kaks tundi enne väljalendu kogunemine Tallinna lennuväljal väljuvate lendude tabloo juures.
Lennuk väljub Las Vegasesse vahemaandumistega. 
Hilisõhtul saabumine Las Vegasesse. Transfeer hotelli. Majutus. 

2.päev
Hommikusöök.  Päev Las Vegasega tutvumiseks. Võimalus osa saada etendusest “Atlantise langemine”  Caesars Palace hotellis igal täistunnil (tasuta), näha uhkeid lõvisid hotellis MGM Grand (tasuta) või käia Madame Tussaud vahakujude muuseumis Veneetsia hotellis ($30) või “Titanic” näitust reisilaeva ajaloost, leitud esemetest ja laevaosadest ($35 hotellis Luxor). Lisaks võib vaadata filme IMAX kinosaalis ($12) hotellis Luxor mille ekraan on seitsme korruselise maja kõrgune ja näha akvaariumis ringi uitavaid haisid Mandalay Bay hotellis ($18). Õhtul võimalik osa saada kontserditest ja showdest mille hulka kuuluvad näiteks:

 1. Jan Rouven mustkunstishow  (hind alates $55) algusega 19:00 (hotellis Riviera)
 2. Blue Man Group (hind alates $55) algusega  17:00 ja 20:00 (hotellis Luxor)
 3. Michael Jackson ONE by Cirque du Soleil (hind alates $120) algusega 19:00 ja 21:30 (hotellis Mandalay Bay)
 4. The Beatles LOVE by Cirque du Soleil (hind alates $70) algusega  19:00 ja 21:30 (hotellis Mirage)
 5. MJ LIVE Michael Jackson (hind alates 38) algusega kell 21:00(hotellis Rio)
 6. Da Vinci The Exhibition (hind alates $28) hotellis Venetian
 7. High Roller vaateratas (hind alates $22). Avatud alates12:00-02:00 
 8. David Copperfield mustkunstishow (hind alates $73) algusega 19:00 ja 21:30 (hotellis MGM Grand)

3.päev 
Hommikusöök hotellis.
Soovijail võimalus sõita Grand Canyonisse (lisatasu 155 €) liitudes organiseeritud turismigrupiga (5 tundi bussiga). Vahepeatus maailmaimede hulka kuuluval Hooveri tammil. Vaateplatvormilt avaneb suurepärane vaade Colorado jõele. Seejärel jätkub reis Grand Canyoni suunas kus veedame umbes 3 tundi looduse imede hulka kuuluvas paigas. Soovijail on võimalik teha sõit helikopteriga (lisatasu eest). Grand Canyonisse jõudes lõunasöök . Valida võib kas pizza, riis kanaga, salati vms.  Käime kahel vaateplatvormil, et imetleda Grand Canyoni ilu. Õhtuks tagasi Las Vegasesse (5 tundi bussiga).

4.päev
Hommikusöök hotellis.
Pärast hommikusööki vabastame toad.Transfeer lennuväljale.
Väljalend San Franciscosse. Saabudes San Franciscosse transfeer lennuväljalt hotelli kesklinnas.   

5.päev
Hommikusöök.
Tutvume väga kauni ja omanäolise linnaga, mis paikneb 49-sal  mäetipul, tänavad looklevad kõrgele mäkke ja sügavale alla. Selles linnas on maailma kõige kurvilisem serpentiintänav, kus võimalik sõita vaid jalgrattaga, või sõiduautoga, muidugi ka jalgsi jalutada. Linnaekskursioon: kesklinn, Golden Gate Bridge, Golden Gate park, Hiina linnaosa, Inglise linnaosa, Raekoja plats, Serpentiintänav,  ning muud vaatamisväärsused. Pärastlõunal võimalus  käia filmide kaudu tuntud karmis ja kurikuulsas Alcatrazi saare vanglas, kust põgenemine oli lootusetu. Hind (lisatasu 55 €) sisaldab laevapileti saarele ja endise vangla külastuse.  Soovijail võimalus jalutada Pier 39 sadamas  kus  suured merelõvid end mõnusasti  päikese käes soojendavad. Siin on säilinud vanad ehedad puumajad ning õdusad sadamakõrtsid, kus aeg kulub märkamatult. Õhtul saab sõita vana kaabeltrammiga tagasi hotelli (pilet maksab $7).

6.päev
Varahommikul transfeer San Francisco lennuväljale.
Väljalend San Francisco- Honolulu.
Saabudes Honolulussel transfeer lennuväljalt hotelli Waikikis, kus on Oahu saare kõige ilusamad liivarannad.  Majutus hotelli Waikiki rannal (alates kell 15:00).  Õhtul  saab rannapromenaadil nautida  rahvuslikku kontserdi- ja tantsuprogrammi.

7.-9.päev
Hommikusöök.
Puhkus Havail. Võimalus veeta päev Polüneesia külas (lisatasu 199 €). Kogu päeva jooksul toimuvad tantsu, laulu ja muud rahvuslikud etendused. Õhtul pidulik sööming ning võrratu  lõpushow. Transfeer tagasi hotelli. Lisaks võib käia Pearl Harbouris, Dole ananassiistanduses, sõita paadi või allveelaevaga, osaldeda kilpkonna safaril ning nautida päikeseloojangut rikkaliku söögiga jahil (lisatasu eest).  Soovi korral saab külastada  ka naabersaari (lisatasu eest). Lennuki piletid tuleb eelnevalt broneerida.Organiseerida aitab giid.

10.päev
Hommikusöök.
Pärast hommikusööki transfeer hotellist lennuväljale. Väljalend Honolulu - Los Angeles. Hilisõhtul saabumine Los Angelesse. Transfeer lennuväljalt hotelli. Majutus hotelli. 

11.päev 
Hommikusöök hotellis, seejärel ekskursioon Los Angeleses bussiga ja jalgsi (3-4 tundi). Jalutame Hollywoodi tänavatel. Külastame Hiina teatrit kuhu enam  kui 150 kuulsat filmitähte on jätnud oma jala või käejäljed tänava  tsementti. Seejärel tutvume kuulsustelinna  Beverly Hills’i ja Santa Monicaga.  Õhtul võimalus käia Long Beachil (sõit metrooga lisatasu eest).  Majutus samas hotellis.

12.päev
Hommikusöök. Võimalus külastada Universaal  Stuudiot (lisatasu 135 €), et näha  filmitegemise köögipoolt. Õhtul transfeer lennujaama. Öölend New Yorki

13.päev
Varahommikul saabumine New Yorki. Linnaekskursioon (3-4 tundi bussiga ja jalgsi): Rockefelleri keskus, St. Patrick’s katedraal, Central Park, Columbuse monument, Lincoln keskus, Times Square, Soho, Battery park, Chinatown, ja United Nations (ÜRO) büroohoone. 
Soovijatel võimalus teha laevaga 2,5 tunnine sõit ümber Manhattani (lisatasu eest 55 €). Hiljem võimalus käia tuntud pilvelõhkujate, Empire State Buildingu või Rockefelleri keskuse, vaateplatvormil imetlemaks kaunist linna panoraami või jalutada New Yorgi kirevatel ja rahvarohketel tänavatel.

14.päev 
Hommikusöök hotellis. Vaba aeg. Transfeer lennujaama. 
Väljalend Tallinna vahemaandumisega Helsingis. 

15.päev
Saabumine Tallinna.

Hind: 4699 €
Sissemakse 640 € palume tasuda seitsme päeva jooksul jooksul peale reisile registreerimist. Kogu summa 31 päeva enne väljasõitu.

Broneeri reis!

Hind sisaldab:

 • Lennukipiletid: Tallinn-Helsingi-New York-Las Vegas-San Francisco-Honolulu-Los Angeles-New York- Helsingi-Tallinn
 • Programmis olevad hommikusöögid
 • Programmis olevad ekskursioonid
 • Lennuväljatransfeerid
 • Eestikeelne giid-rühmajuht
 • Kahene majutus (üks koht toas) 3* hotellides (eeldusel, et samas toas majutub kaks reisijat)

Lisatasu eest: 

 • ESTA reisiluba (20 €)
 • Reisikindlustus
 • Ühene majutus 995 €
 • Juurdemaks (190 €) kui rühmas on vähem kui kümme reisijat
 • Tasulised sissepääsud ja lisaväljasõidud:
  Grand Canyon 155 € / Alcatraz  55 €/ Polüneesia küla 199 €/ Universal Studios 135 € /Laevasõit Manhattanil 55 €

NB! Lisamaksude hinnad kehtivad Eestis makstuna ja sihtpunktis maksmise korral ei vastuta reisibüroo Mainedd hinnatõusu ja osalemise võimaluse eest.

Kasulik teada:
Alates 17. novembrist 2008 saavad Eesti passi omanikud sõita Ameerika Ühendriikidesse viisavabalt, juhul kui neil on olemas biomeetriline pass. Mainedd reisibüroo vormistab ESTA reisiloa reisijatele kellel viisat või reisiluba varem vormistatud ei ole. ESTA reisiloa vormistamisel tuleb tasuda viisalõiv 20€.  

Ajavahed:  
* New  York  ajavahe              -7 tundi Eesti ajast taga
* Las Vegas                             -3 tundi New Yorki ajast taga ja -10 tundi Eesti ajast taga (Las Vegas-San Francisco-Los Angeles samas ajavööndis)
* Honolulu                                -3 tundi San Francisco ajast taga= -13 tundi Eesti ajast taga

 Orienteeruvad temperatuurid:

                                              Päeval             Öösel

 • Las Vegas                   28°C                21°C
 • San Francisco             18°C                13°C
 • Honolulu                     28°C                 24°C
 • Los Angeles                22°C                18°C
 • New York                    20°C                16°C

Kohalikud maksud ja jootrahad, ehk tipid, lisanduvad hindadele. Restoranides ja poodides on hinnad ilma kohalike maksudeta, st.  tasumisel lisandub arvele 5-18 % sõltuvalt osariigist. USA-s moodustab suure osa teenindava personali palgast jootraha. Seetõttu on endastmõistetav jootraha andmine taksojuhile, kelnerile, giidile, bussijuhtidele, pakikandjale ja uksehoidjale. Sellel reisil tuleks arvestada bussijuhtide jootrahaga USD$ 50. Varuge kaasa ka $1 ja $5 rahatähti. Üks USA dollar on 100 senti. Maksevahendina saab kasutada krediit- või deebetkaarti (Maestro, Visa, American Express).  Valuuta sisse- ja väljavedu pole piiratud kuid summa väärtuses $10 000 ja rohkem tuleb tollis deklareerida.  Iga reisija kulutused võivad väga erinevad olla. Selle reisi jaoks soovitame kaasa võtta  taskuraha $ 500 või rohkem.  Reisile tulles võtke endaga kaasa vähem riideid kui alguses planeerisite ja kindlasti mugavad jalanõud. Ärge unustage ujumisriideid ja päikesekaitsevahendeid. Soovitatav kaasa võtta ka jakk ja pikad püksid, kuna õhtuti võib olla jahe. Isiklikud ravimid, fotoaparaat, videokaamera, filmid, adapter (USAs on 110V), pass ja muud reisidokumendid tuleks pakkida käsipagasisse.

Mainedd OÜ pangarekvisiidid:

 • SEB EE951010022020079005
 • Swedbank EE262200221035006010

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`i reisitingimustega!