Riia -Baltikumi suurima linna vaatamisväärsused

Riia Baltimaade rahvaarvult suurim linn on täis ajalugu, stiilset arhitektuuri, huvitavaid muuseume ja mõnusaid kohvikuid.  Sama huvipakkuv on romantiline kuurortlinn Jurmala, kus laulva liivaga rand, romantiline jalakäijate tänav ja luksuslikud SPA hotellid.

 25.-26.09.2021 / 14.-15.05.2022

Broneeri reis! 

1.päev

08:00 Väljasõit Balti jaama parklast (kus trollibussid ringiga tagasi pööravad).
Sõit kulgeb mööda Pärnu maanteed, Pärnu kaudu Ikla piiripunkti. Kohvipaus (omal käel lisatasu eest) ja jätkame teed Riia suunas. Riiga jõudes linnaekskursioon bussiga mille käigus näeme Riia peamisi vaatamisväärsusi, Miera iela tuntud kaubandustänav,  kaunite fassaadidega kaunistatud juugenstiilis hoonete kvartal. VabadussammasLäti rahvusooper- ja balleti hoone. Läti Rahvuslik Kunstimuuseum enam kui 50 000 kunstiteosega. Pärast bussiekskursiooni läheme tutvuma Riia väga omanäolise Rahvusraamatukoguga (sissepääs lisatasu eest).
Seejärel majutus kesklinna hotelli. Pisut vaba aega. 
Õhtupoolikul jalutuskäik Riia vanalinnas, mis on UNESCO maailmapärandi nimekirjas. Linna ajalugu ulatub enam kui 800 aasta tagusesse aega. Kunagine võimsa sadamaga Hansalinna aegadest võime ka tänapäeval näha kaunist Mustpeade maja ning Suure ja Väikse Gildi majuRiia Raekoja plats, gooti stiilis Püha Peetri kirik, suursugune Riia ToomkirikRiia kindlus ning tuntud elamukompleks Kolm Venda, ning kunstimuuseum endises Börsi hoones, on vaid vähesed Riia vanalinna vaatamisväärsustest. Soovijatega võimalus teha umbes tund aega kestev paadisõit, mille käigus näeme nii vanalinna kui teisi Riia linnajagusid (lisatasu eest 18 €) või minna Radisson Blu Riga hotelli 26 korrusel asuvasse Skyline baari kohvile (lisatasu eest). Siit avanevad imelised vaated õhtusele Riia linnale. 

2. päev
Hommikusöök hotellis. Vaba aeg, võimalus käia aastal 1930 avatud  Riia keskturul, mis oli tollal üks kaasaegsemaid kogu Euroopas. Turg pakub ka nüüd toredaid üllatusi, meeldivaid elamusi ja mõnusat kauplemist pea 100 000 inimesele, kes siit igaüäevaselt läbi astuvad.

12:00 Vabastame toad ja läheme tutvuma kuurortlinna, Jurmalaga, elanike arv veidi vähem kui 50 000. Läti üks tuntumaid kuurortlinnu. Kaunid puidust juugendstiilis mereäärsed villad kõrvuti hiljaaegu ehistatud moodsate eramutega, mille vahele jääb ruumi ka Spa hotellidele ja sanatooriumitele. Kilomeetrite pikkuselt kaunist valge liivaga randa
Siin jääb vaba aega jalakäijate tänaval ja liivarannal jalutamiseks. Peale lõunapausi  (omal käel lisatasu eest) hakkame sõitma tagasi Tallinnasse, vahepeatusega Iklas.

Hind: 133 € 
Sissemakse 50 € palume tasuda 7 päeva pärast registreerumist. 

Broneeri reis! 

Hind sisaldab:

 • Bussiteenuse,
 • Parkla maksud
 • Rühmajuht-giidi teenuse
 • Majutus kesklinna hotellis koht kaheses toas, eeldusel, et samas toas majutub kaks reisijat

Lisatasu eest:

 • Ühene majutus 30€
 • Tasulised sissepääsud:
      Rahvusraamatulogu 10€
      Paadisõit kanalitel 18€

 Mainedd OÜ pangarekvisiidid:

 • SEB EE951010022020079005
 • Swedbank EE262200221035006010

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd’i reisitingimustega! !