Pakri saared ja Paldiski

10.07 / 01.08 / 29.08.2021

Broneeri reis!

08:30 Väljasõit Tallinnast Balti jaama parklast (kus trollibussid tagasi keeravad) Mööda Paldiski maanteed,  Keila ja  Padise kaudu jõuame  Kurkse sadamasse, kus  ootab meid paat ja kohalik giid. 15 minutit kiirpaadiga  meresõitu ja oleme Väike-Pakri saarel. Kohaliku liiklusvahendiga, milleks on traktor, teeme päeva jooksul mõlemal saarel tutvustava  ringsõidu, näeme saarte omapärast ja vahelduvat loodust. Käime  Suur-Pakri kiriku  juures,  Suur-Pakri Suurkülas, näemevana Sõjaväe- linnaku varemeid, jõuame Väike-Pakri põhjatippu Suurkülla ja sööme kerge lõuna.  

Seejärel käime Väike-Pakri   kõige kõrgemal pangal, soovijad võivad laskuda ka panga alla ja käia maaalustes käikudes.Edasi sõidame mööda idarannikut saare lõunaranniku suunas, teeme peatuse Väikekülas, kus vaatame saare uusasuka elamist. Tagasiteel sadamasse näeme saare erinevaid lilleliike, piibelehti, hallkäppa, mis on üks saare orhideede liik.

16:00 Lahkume Pakri saartelt kiirpaadiga  Kurksesse ning läheme  Paldiskisse. Saame ülevaate  Põhja–Eesti  kõrgele pankrannikule rajatud,  omal ajal ihaldatavast linnast, mida Saksamaa, Rootsi ja Venemaa kroonitud pead  külastasid. Tsaar Peeter I tahtis siia ehitada Balti mere laevastikubaasi, mis oleks võrdne  Euroopa suurimatega.  Nõukogude võimu ajal oli Paldiski  pool sajandit  rangelt suletud  sõjaväe linn, nüüd on hävingust toibuv ja kiiresti arenevast Paldiskist jälle saamas ihaldatud paik.

Tagasi Tallinna jõuame umbes kella kuue-seitsme ajal õhtul.

Hind: 81 €
Sissemakse 50 € palume tasuda 7 päeva jooksul pärast reisile registreerimist. 

Broneeri reis!

Hind sisaldab:

  • Bussi teenuse
  • Rühmajuhi teenuse
  • Kiirpaadi sõidu Kurkse-Pakri- Kurkse 
  • Kohalik giid Pakril 
  • Kohalik liiklusvahend traktor saartel 
  • Kerge lõuna (supp) Pakril
  • Paldiski külastus 

Soovitame kaasa võtta vihma- ning tuulekindlad riided ja jalga panna mugavad jalanõud!

Maineddi pangarekvisiidid:

  • SEB EE951010022020079005
  • Swedbank EE262200221035006010

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`i reisitingimustega!