Narva-salapärane Sillamäe- Narva-Jõesuu-Valaste juga

Iidsetel aegadel kulges viikingite, varjaagide  ja teiste kuulsuste tee   mööda  Narva jõge.  Euroopa veerohkeim ja  kõrge  kosega  jõgi oli   13. sajandil oluline sõja ja kaubandus kanal, mis  ühendas Venemaad teiste Euroopa maadega. Ristisõdade   300 aastases keerises, olid  taanlased  esimesed, kes  alustasid  Narva  Hermanni kindluse ehitamist. Linnus  pidi kaitsma  võitjat vaenlaste eest.  17 sajandil,  Põhjasõja  laastavates lahingutes, Venemaa tsaar Peeter I ja Rootsi  kuningas Karl XII vahel. varisesid Narva kaitsvad  müürid  ja 100 aastat kestnud  Rootsi võim  Eestimaal.  

Sillamäe, uusklassitsistliku  arhitektuuriga, kauni  liivarannaga  veetlev väikelinn. Siin käisid  suvitamas   Moskva ja Peterburgi  kõrgklassi haritlased.  Nõukogude võimu ajal sai linnast  pooleks  sajandiks  rangelt suletud ja salastatud  piirkond. Siia toodi kurjategijad ja vangid.

27.-28.08.2022

Broneeri reis!

1.päev

09:00  Reis algab  Balti jaamast.  Harjumaa lähiliini busside  parklagaga paraleel parklast. Sõit kulgeb mööda Narva maanteed Sillamäele. Aedade rohelusse uppuv,   kütkestav  väikelinn. Katarina II  aegne majesteetlik trepp viib  linna  südamest otse  mereranda. Saame veeta  mõnusa  hetke  vabas looduses. 

Lõunasöök (sisaldub hinnas). 

Edasi läheme tutvuma Narva Hermanni linnusega, kus kohaliku giidiga toimub ekskursioon (sissepääs lisatasu eest). Pärast seda Narvas linna tutvustav ekskursioon.  

Õhtuks läheme Narva-Jõesuusse. Majutus  hotellis. Võimalus aega veeta hotelli saunades ja basseinides. 

2.päev

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg SPA mõnude nautimiseks või ilusal rannal jalutamiseks.

11:00 Vabastame toad ja lahkume majutuskohast.

Tutvustav ekskurisoon Kreenholmi manufaktuuri muuseumis (sissepääs lisatasu eest). Aastal 1857 rajas Venemaa Keisririik Narva Kreenholmi saarele  inglise stiilis tekstiilivabriku, mis oli tol ajal Euroopa suurim ja kaasaegsem ettevõte. 1900 aasta  Pariisi maailmanäitusel sai Grand Prix auhinna.  Pärast Kreenholmi  ekskursiooni hakkame sõitma tagasi.

Vahepeatus Toila orus, naudime kaunist loodust ja panoraami merele.   

Tagasiteel Tallinna käime vaatamas ka Valaste juga Ontikal, kus talvisel ajal külmakraadidega tekivad imelised moodustised ja hiiglaslikud jääpurikad. 

Umbes  kella   17-18  oleme Tallinnas.

 

Hind: 149€

Sissemakse 50€ palume tasuda 7 päeva jooksul reisile registreerumisest.

 

Broneeri reis!

 

Hind sisaldab:

 • Bussiteenuse
 • Rühma saatja- giidi teenuse
 • Lõunasöögi
 • Hotellimajutuse
 • Koha 2-ses toas hommikusöögiga (eeldusel, et samas toas majutub kaks reisijat)
 • Õhtune ja hommikune veekeskuse kasutus 

Lisatasu eest:

 • Tasulised sissepääsud
 • Narva kindlus  13 €
 • Kreenholmi muuseum 13€   
 • Ühese majutuse juurdemakse  35€
 • Mainedd OÜ pangarekvisiidid:

  • SEB EE951010022020079005
  • Swedbank EE262200221035006010

   NB! Muuseumitesse ja hotelli sissepääsemiseks võidakse kontrollida COVID-19 vaktsineerimise, haiguse läbipõdemise või negatiivse PCR testi tõendit. Nõue ei kehti alla 18. aastastele lastele ja noortele.

   NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`reisitingimustega!