NARVA – VEETLEV SILLAMÄE – NARVA-JÕESUU NOORUS SPA – TOILA ORG

NARVA – VEETLEV SILLAMÄE  NARVA-JÕESUU NOORUS SPA  TOILA ORG

18-19.05.2024
 

Sillamäe, uusklassitsistliku arhitektuuriga, kauni liivarannaga veetlev väikelinn. Siin suvitasid Moskva ja Peterburgi kõrgklassi haritlased. Nõukogude võimu ajal sai linnast pooleks sajandiks rangelt suletud ja salastatud piirkond. Siia toodi kurjategijad ja vangid, kes töötasid salastatud tööstuses. Iidsetel aegadel kulges viikingite, varjaagide ja teiste kuulsuste tee mööda Narva jõge. Euroopa veerohkeim, maaliselt kauni, kõrge kosega jõgi oli 13. sajandil oluline sõja ja kaubandus kanal, mis ühendas Venemaad teiste Euroopa maadega. Ristisõdade 300 aastases keerises, olid taanlased esimesed, kes alustasid Narva Hermanni kindluse ehitamist. Linnus pidi kaitsma võitjat vaenlaste eest. 16 sajandil Põhjasõja laastavates lahingutes, Venemaa tsaar Peeter I ja Rootsi kuningas Karl XII vahel. Varisesid Narva kaitsvad müürid ja 100 aastat kestnud Rootsi aeg. Algas 200 aastane orjaaeg, Tsaarivenemaa alluvuses.

1. päev 18.05.2024

9.00 Reis väljub Estonia platsilt. Sõit kulgeb mööda Narva maanteed. 
Esimese peatuse teeme Sõtke jõe suudmes, Balti klindil paikneval Sillamäel. Sõbralik ja särav väikelinn on elanud keerulisi aegu. Karmide olude sunnil sai päikselisest kuurortlinnast, rangelt suletud sõjalise tähtsusega salastatud ala. Nüüd jälle vaba ja silmarõõmu pakku, stiilne, aedade roheluse ja kauni liivaranaga turistide magnet. Katarina II aegne majesteetlik trepp viib linna südamest otse mereranda. Pisut vaba aega linnas ringi vaatamiseks. 
Edasi sõidame piirilinna - Narva
Sööme restoranis lõunasöögi ja läheme Hermanni kindlusesse ekskursioonile. Näeme kuidas mineviku ajalugu elustub kaasaegse elektroonika abil. Linnaekskursiooni saame ülevaate Narva vanast ja uuest linnast. 
Õhtuks Majutus Narva-Jõesuus Noorus SPA hotellis. Võimalus nautida sauna -ja veekeskuse mõnusid.

2. päev 19.05.2024

Hommikusöök hotellis. Soovijad saavad kasutada veekeskuse ja sauna mõnusid kella 9.00-11.00. 
11.00 Vabastame toad ja läheme Kreenholmi ekskursioonile. 
12.00 Ekskursioon Kreenholmi manufaktuuri muuseumis. 1857 a. rajas Venemaa Keisririik Narva inglise stiilis tekstiilivabriku, mis oli tol ajal Euroopa suurim ja kaasaegseim ettevõte. 1900 aasta Pariisi maailmanäitusel sai Grand Prix auhinna. Peale ekskursiooni hakkame sõitma tagasi Tallinna.
Vahepeatus looduskaunis Toila orus. 
17:00 paikku tagasisõit Tallinna.

 
PAKETI HIND 179 € 

Broneeri reis!

PAKETI HIND SISALDAB:

  • Bussiteenus
  • Rühmasaatja - giidi teenus
  • Majutus Narva-Jõesuus Noorus SPA Hotellis (2-ses toas, hommikusöögiga, SPA külastus)

LISATASU EEST:

  • Ühese majutuse juurdemakse 30€

TASULISED SISSEPÄÄSUD:

  • Narva kindlus 15€
  • Kreenholmi tutvustav ekskursioon 13€

Mainedd OÜ pangarekvisiidid:

  • SEB EE951010022020079005
  • Swedbank EE262200221035006010

 

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! 
Palume tutvuda Mainedd'i reisitingimustega!