Jõulumeeleolus Moe mõisa viinakõõk,Kadrina Ristisalu ja kirik ning Hõbeda mõisa kitsejuustu farm.

11.12.2022

Broneeri reis!

10:00 Väljasõit Balti jaama parklast ( kus trollibussid tagasi keeravad).

Täna läheme tutvuma Valgejõe läänekaldal paikneva ajaloolise Moe mõisaga. Esmakordselt mainitud 1500 aastal. Mitmel korral omanikke vahetanud mõis kuulus 20 sajandi alguses eesti soost omanikele, Kurbergidele, kes arendasid viinaköögist suuremahulise piirituse tööstuse. Käesoleval ajal on Moe mõisa piirituse vabriku juures ajalooline piirituse muuseum. Kohaliku giidi juhendusel saame ülevaate viiesaja aasta jooksul toimunud viinapõletamise ja piirituseajamise arengust. Soovijatel võimalus degusteerida kohapeal valmistatud jooke (lisatasu eest 8€).
 
Edasi läheme Kadrinasse.Näeme raudristidest tehtud ainulaadset ristisalu ja käime Eesti ühes kindluskirikutest - Katariina kirikus,mis hävis Põhjasõja ajal ja hiljem jälle ülesse ehitati.
Seejärel sööme lõunasöögi ajaloolises Tõlla trahteris
 
Peale lõnasööki  läheme tutvuma Hõbeda mõisa (saksa keeles Hoppet) tegemistega. Esmakordselt on mõisat mainitud 1459 aastal, kui mõisa omanikuks sai Wolmar Wrangell. Mõisa ajalugu, läbi sajandite on olnud keeruline ja valdused käisid paljude omanike vahel, käest-kätte.  Viimane mõisahärra oli Nikolai von Dellinghausen.
Mõis võõrandati 1919 aastal ja peahoone hävitati. Praegu tegutseb mõisa maadel Hõbeda kitsejuustu farm.
Mõisa ajaloost ja kitse farmi tööst räägib meile kohalik giid. Tutvume kitsefarmiga. Saame maitsta ja kaasa osta erinevaid juustusorte (degusteerimine lisatasu eest 5€).
 
16.00 Hakkame sõitma tagasi Tallinna.
 
17:00 Saabumine Tallinna. 
 
Hind: 69€
Palume tasuda 7 päeva jooksul reisile registreerumisest.
 
11.12.2022

Broneeri reis!

Hind sisaldab:

  • Bussiteenuse
  • Rühmajuhi teenuse
  • Kohalike giidide teenuse
  • Jõululõunasöögi

Lisatasu eest:

  • Jookide degusteerimine Moe viinaköögis 8 €
  • Juustude degusteerimine Hõbeda kitsefarmis 5 €

Mainedd OÜ pangarekvisiidid:

  • SEB EE951010022020079005
  • Swedbank EE262200221035006010

NB! Külastatavatesse kohtadesse sissepääsemiseks  kontrollitakse  COVID-19 vaktsineerimise, haiguse läbipõdemise või negatiivse PCR testi tõendit. Nõue ei kehti alla 18. aastastele lastele ja noortele.

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`i reisitingimustega!