Ahvenamaa erikruiis Tallinki laevaga Silja Europa

23.-25.06.2022

 Broneeri reis!

1. päev 

18.45 Kogunemine  Tallinki D-rerminalis teisel korrusel. Siit leiate Mainedd Ahvenamaa sildiga rühmajuht/giidi kelle käest saate kõik vajalikud dokumendid laevale pääsuks. 

19.00 Reisijad pääsevad kolmanda korruse aatriumi ootealale.

19.15 Avatakse pääs laevale.

19.40 Suletakse pääs laevale. Kajutites wc ja dušš, voodipesu, rätikud, seep. 

20.00 Laev MS Silja Europa väljub Tallinnast Mariehamni. Ööbimine 2-kohalises B klassi aknata sisekajutis.

Õhtul laeval avatud kauplused, töötavad baarid ja showbaaris mängib tantsuks ansambel. Infot/linnakaarte Ahvenamaa kohta saad laeva infolauast 7. tekil või laeva konverentsikeskusest 12.tekil.
Laeval saab mõnusasti aega veeta. 

21.15 Rikkalik õhtusöök  Grande Buffeet restoranis laeval 8. tekil (lisatasu eest 38€).

 

2. päev
08:00
Hommikusöök laeval Grande Buffeet restoranis laeval 8. tekil (hinna sees). 

 

Soome sisenemisel tuleb esitada üks järgnevatest COVID-19 tõenditest:

· tõend lõpuleviidud vaktsineerimiskuuri kohta;
· tõend koroonaviiruse läbipõdemise kohta viimase 6 kuu jooksul;
· SARS CoV-2 sertifikaat negatiivse testitulemuse kohta (PCR või antigeeni test, mis peab olema tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist).
· Reisijatel, kellel pole ühtegi ülalmainitud dokumenti, tuleb COVID-19 test teha riiki sisenedes ja 3–5 päeva peale saabumist.

Nõudeid ei kohaldata 2007. aastal ja hiljem sündinud lastele.

NB! Tõendamiskohustus piiril lasub inimesel ning otsuse riiki lubamise osas teeb Soome piirivalve.

 

10:00 Saabume Mariehamni. Maalepääs reisijatele ja sõidukitele Mariehamnis toimub autoteki kaudu. Maale- ja laevalepääsu ei ole kell 12.30–15.00 , laev teeb ümberhaalamise.

Päev omal käel Ahvenamaa pealinna Mariehamni linnaga tutvumiseks. Soovijad saavad liituda ekskursioonigrupiga, et Ahvenamaaga lähemat tutvust teha (ekskursioon lisatasu eest 45€, mis tuleb enne reisi ette tellida ja maksta).

Sõidame linnast välja Kastelhomi kindluslossi, mis on ainuke Ahvenamaal. Keskajal ümbritses lossi meri. Kuna sajandite jooksul on maapind mitmeid meetreid kerkinud, siis merevesi on kaugele eemale taandunud. Lossi paremaks kindlustamiseks rajati hiljem vallikraav. Siin on elanud Rootsi kuningas  Gustav Vasa ja kus kuninga  vanem poeg Erik, venna Johani tahtel, veetis  oma vangipõlve. Soovijatel võimalus lossi ka seestpoolt näha (sissepääs lisatasu eest 6€/4.50€).

Lossi kõrval asub kaunis Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum vanade säilinud hoonetega (sissepääs tasuta), mis on siia toodud erinevatest paikadest Ahvenamaal. Muuseum rajati juba 1930datel aastatel ekponeerimaks elu-olu Ahvenamaal 1850datel aastatel.

Vabaõhumuuseumi kõrval endises 1784 aastal avatud vangimajas, mis tegutses kuni aastani 1975, asub vanglamuuseum. Muuseumis saab ülevaate vangla ajaloost (sissepääs lisatasu eest 2€/1€).  Siin on ka paar mõnusat kohvikut/restorani, kus soovi korral võimalik natuke keha kinnitada (lisatasu eest omal käel).

Edasi käime ajaloolise Bomarsundi  kindluse varemete juures. Siin asusid kõige suuremad ehitised mis kunagi Ahvenamaale rajatud on, sest siinsest paigast pidi saama tollase Vene keisririigi sõjaline keskus.  Krimmi sõja ajal aastal 1854 sattus vaid 25% ulatuses valminud massiivne kindluse kompleks Prantsuse-Briti vägede rünnaku alla. Veel suures osas ehitamata kompeks hävitati peaaegu täielikult.  

Edasi suundume Eckerö keskusesse, mis oli pea 400 aastat tähsaim postitee vahejaam. Siin asub Postimuuseum, armas keskaegne kirik, kalapaadi kuuride sadam ja loomapark. 

Alustame sõitu tagasi Mariehamni. Saabudes ringsõit idüllilises väikelinnas. Ekskursiooni lõpp on Mariehamni laevasadamas.

Omal käel võivad soovijad käia 1903 aastal ehitatud ja muuseumina tegutseval purjelaeval Pommern (sissepääs lisatasu eest 14€/8€). Sama piletiga pääseb ka Meremuuseumisse

Nägemist väärt on kindlasti ka Kultuuriajaloomuuseum ja Ahvenamaa Kunstimuuseum (sissepääs lisatasu eest 8€/ 5€). Mariehamni keskuses asub Sankt Görnas Kyrkat peakirik ehitatud 1927 aastal. Ka siia tasub  sisse põigata.

Kirikust jalutuskäigu kaugusel asub turg, kus kohalikke aiasaadusi ning muud kraami müüakse. Ka võib sisse põigata mõnda toredasse kauplusesse või hubasesse kohvikusse jalakäijate tänaval. 

Lilla Holmeni saarel veidi keskusest eemal on võimalik ilusat suvist ilma rannaliival nautida, päevitada ja ujuda. Siin asub ka väike loomaaed. Suvisele kuumusele saab jahutust jäätisekohvikus. Sadama läheduses asub 40 meetri kõrgusel mäekünka tipus Badhusbergeti vaateplatvorn. Siit avaneb imeline vaade linnale.

17:30 Suletakse pääs laevale.
18:00 Laev väljub Marienhamni sadamast.
19:30 Õhtusöök laeval Grande Buffeet restoranis laeval 8. tekil (hinna sees).

3. päev
08:00 Hommikusöök laeval Grande Buffeet restoranis laeval 8. tekil (hinna sees).
09:00 Saabumine Talinna. Lahkume laevast. 

Hind:  189 €
Sissemakse 50€ p
alume tasuda 7 päeva jooksul  pärast reisile registreerimist. Kogu summa 31 päeva enne väljasõitu.

 Broneeri reis!

Hind sisaldab:

 • Laevasõidud Tallinn-Helsingi-Mariehamn-Helsingi-Tallinn
 • Koht 2-kohalises B2 aknata sisekajutis (eeldusel, et samas kajutis ööbib kokku kaks reisijat)
 • 2 hommikusööki laeval 
 • 1 õhtusöök laeval  
 • Giid-rühmajuhi teenuse 

Lisatasu eest: 

 • Reisikindlustus (küsi hinda meilt)
 • Ekskursioon Ahvenamaal 45 € täiskasvanule NB! Kohtade arv on piiratud! 
 • Tasulised sissepääsud, muuseumid
 • Taskuraha 
 • Õhutsöök laeval 38€ esimesel õhtul
 • Ühese B2 kajuti juurdemaks 95 € (kajutis majutub üks reisija) 
 • Aknaga A2 kajuti juurdemaks 80 € reisija kohta (eeldusel, et samas kajutis ööbib kokku kaks reisijat) 

NB! Palume kaasa võtta kehtiv ID-kaart või pass ning Euroopa ravikindlustuskaart. 

Maineddi pangarekvisiidid:

 • SEB EE951010022020079005
 • Swedbank EE262200221035006010

 NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`i reisitingimustega!