Setomaa , kaunis Räpina, imelised Palusalu aiad ja Mooste mõis

Seto Kuningriik, Räpina mõis ja mõisaaiad, Mooste mõis- see maaliliselt kaunis piirkond Lõuna-Eestis on paljudele veel avastamata.

31.07-01.08.2021

Broneeri reis! 

1.päev

09.00 Väljasõit Balti jaama parklast, kus trollibussid ringiga tagasi keeravad. Buss ootab Harjumaa liini busside taga olevas paralleelparklas.
Sõit kulgeb mööda Tartu maanteed, vahepeatusega Tartus, seejärel jätkame teed Setomaale.  Sõidame Võõpsu ja kohtume kohaliku giidiga ning tutvume Lüübnitsa külaga, kus näeme  venelaste sibulakasvatajate küla ning tutvume kohaliku elu-oluga. Järve kaldal seisvast vaatetornist avneb  vaade Pihkva järvele, vaid paarisaja meetri kaugusel olevale Kulka saarele, mis kuulub Venemaale. Teeme ringkäigu külas. Retk jätkub Värska suunas. Külastame Värska talumuuseumi (sissepääs lisatasu eest). Soovijad võivad põigata tsäimajja.  

Teekond läbi Saatse saapa. Sõidame Obinitsa suunas, teel näeme Koidula piiripunkti ja suurt raudteejaama.Võmmorski tsässon. Kerge kehakinnitus Obinitsa seltsimajas Taarka Tarös. Tutvume Obinitsa külaga  ja astume sisse galeriisse  “Hal`as kunn”, kus omanikud Kauksi Ülle ja ja Evar räägivad oma tegemistest. Majas on ka armas poeke, kus müüakse kunsti, käsitööd ja raamatuid. Seejärel käime Obinitsa kalmistul ja kirikus.

Õhtul sõidame Räpinasse kus majutume koduselt hubasesse Räpina hotelli.  

2.päev

Hommikusöök majutuskohas. Vabastame toad. 
09:30 Jalutame Räpina mõisa aeda ning põikame sisse ka mõisa hoonesse (sissepääs lisatasu eest). Teeme tutvust Räpina aianduskooli kauni ümbursega. Seejärel sõidame perekond Palusalu iluaedadesse, mis on Eesti üks kauneimaid. Siinne õitemeri selles hästi planeeritud pea kahe hektari suuruses inglise stiilis kujundatud aias jätab veel pikaks ajaks unustamatu mulje. Kui kõik aiailud nähtud ja nauditud, jätkame teed Mooste mõisa. 

See 16 sajandil rajatud mõis on üks paremini säilinud mõisakomplekse Eestis. Poola kuningas Stefan Batory läänistas mõisa Wilhelm Strutzile. Kuid mõis käis pikki aastaid käest kätte. 19 sajandi alguses said mõisa omanikuks von Nolcenid kes pidasid mõisat sada aastat. Peamiseks sissetulekuallikaks oli põllumajandus ja piirituse tootmine. Kümne aasta jooksul ehitati suursugune peahoone ja paarkümmend kõrvalhoonet. Läheme oma silmaga nägema uhket mõisakompleksi, mis läbi aegade on säilitanud oma näo. Mõisa giidi saatel kuuleme huvitavaid lugusid ajaloost ja kaasajast.  Sööme kerge lõuna mõisa kohvikus. 

Pärast mõisa külastust hakkame sõitma tagasi Tallinna.

Hind: 145 €
Palume tasuda 7 päeva jooksul pärast reisile registreerumist. 

Broneeri reis!

Hind sisaldab:

 • Bussiteenuse
 • Rühmasaatja teenuse
 • Koht kaheses toas hommikusöögiga
 • Kerge lõuna Mooste mõisas
 • Ekskursiooni mõisa giidiga
 • Palusalu aiad ekskursioon

Lisatasu eest:

 • 1-ne majutus 30 €
 • Seto Muuseum 5 €
 • Värska talumuuseum 5 €
 • Räpina mõisa sissepääs 2 €
 • Galerii Hal´as kunn 3 €

Mainedd OÜ pangarekvisiidid:

 • SEB EE951010022020079005
 • Swedbank EE262200221035006010

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`i reisitingimustega!