Edinburgh - iidne kindlus kustunud vulkaanil

Sotimaa, kindlameelse ja murdumatu mägirahva riik, pealinn Edinburgh. Kõrgel, kustunud vulkaani jalamil seisab võitmatu Edinburghi kindlus, mida ümbritseb majesteetlik vanalinn. Peatänav, Royal mile`s, läbib ajalooliste ehitistega keskaegse linna. Näeme stiilseid elumaju, losse ja katedraale. Siia tullakse kaugelt ja lähedalt, et nautida iidse linna köitvat magnetit.

16.-20.06 / 25.-29.08.2021

15.-19.06 / 24.-28.08.2022

Broneeri reis!  

1.päev

10:40 Kogunemine Tallinna lennujaamas väljuvate lendude tabloo juures. 
12:40 Lend Tallinn-Edinburgh (Ryanair).
13:25 Saabumine Edinburghi. Transfeer lennuväljalt hotelli.
Majutus hotelli Pollock Halls või sarnases.  Pisut vaba aega ja läheme tutvuma linnaga.

2. päev

Hommikusöök majutuskohas. Linnaekskursioon. Läheme Edinburghi kindlusesse (sissepääs lisatasu eest). Hiljem jalutame ajaloolisel peatänaval ja naudime majesteetlikku arhitektuuri. Käime Toomkirikus ning Rahvusmuuseumis (sissepääs lisatasu eest).
Pealelõunat vaba aeg oma äranägemise järgi, kaunis vanalinnas ringi vaatamiseks. Kindlasti tuleks kütkestavate siseõuede hubastes kohvikutes kohalikku miljööd nautida.

3.päev

Hommikusöök majutuskohas. Soovijaile väljasõit Põhja-Šotimaale, Falkirk Wheeli (lisatasu eest).  Siin näeme kahe ajaloolise kanali, Forch & Clyde ühendumiskohal rakendatud ainsat sellelaadset tehnilist lahendust, kus üks laev tõstetakse üles ja teine saab samal ajal takistamatult alt läbi sõita. Sõit kestab umbes 50 minutit. Jätkame teed Šoti mägismaa suunas. Möödume strateegilisest Stirlingi linnast, millel oli oma osa Šotimaa vabadusvõitluses.  Külastame Perthi lähedal asuvat suursugust Scone parunilossi, mis on üks šoti paruniarhitektuuri tipptöödest. Läheme tutvuma lossiga ja lossi avara pargiga, kus meid võtavad vastu uhked kirjusabalised paabulinnud (sissepääs lisatasu eest).
Õhtuks tagasi Edinburghi majutuskohta.  

4.päev 
Hommikusöök majutuskohas. Täna käime botaanikaaias (sissepääs listatasu eest). Siin saame olla troopilises vihmametsas, Vahemere Alpides, õitsvate rododendronite embuses ja näeme maailma üht kõrgemat palmimaja.
Pealelõunat vaba aeg oma soovi kohaselt Edinburghi vaatamisväärsusi külastada.
Majutus samas kohas.

5. päev

05:00 Sõidame Edinburghi lennuväljale.
07:15 Väljalend Edinburgh-Tallinn.
12:00 Saabume Tallinna.

Hind: 689 €
Sissemakse 200 € palume tasuda 7 päeva jooksul pärast reisile registreerimist. Kogu summa 45 päeva enne väljasõitu.

Broneeri reis! 

Hind sisaldab:

 • Lennukipileti Tallinn-Edinburgh-Tallinn
 • Lennuväljatransfeerid
 • Majutuse kaheses toas hommikusöögiga eeldusel, et samas toas majutub kaks reisijat
 • Giid-rühmajuhi teenuse

Lisatasu eest:

 • Reisikindlustus (küsi meilt pakkumist)
 • Ühene majutus 140€
 • Äraantav pagas
  Tasulised sissepääsud:
 • Väljasõit Falkirk Wheel 40€
 • Edinburghi kindlus 24€
 • Scone paruniloss 17€
 • Botaanikaaias kasvuhooned osaliselt tasulised

NB! Palume kaasa võtta kehtiv isikut tõendav dokument (ID-kaart või pass) ning Euroopa ravikindlustuskaart. 

Ryanair lendudel on lennuki pardale tasuta kaasa lubatud võtta üks käsipagas maksimumkaaluga kuni 10kg ja mõõtudega kuni 55cm x 40cm x 20cm. Lisaks on lubatud lennuki pardale kaasa võtta ka üks (näiteks käekott, arvutikott, kilekott, kaamerakott  vms.) mõõtudega 35cm x 20cm x 20 cm.  Käsipagasis ei tohi olla vedelikke/geele suuremates pakendites/tuubides kui 100ml korraga (võib olla rohkem kui üks tuub/purk/pakend kuid mitte rohkem kui 100ml üksikpakendis) mis on pakitud läbipaistvasse kuni 1-liitrise mahutavusega plastkotti. Läbipaistvaid suletavaid kilekotte saab osta lennujaamas hinnaga 1€ 2tk. Kui on soov pagas lennuki pakiruumi anda, tuleb tasuda iga äraantava pagasiühiku eest maksimumkaaluga kuni 20kg=40€. Lennujaamas pagasi eest makstes on tasud kõrgemad. 

NB! Reisibüroo ei vastuta hilisemate reisile tulijate lennupiletite kallinemise eest!

Mainedd OÜ pangarekvisiidid:

 • SEB EE951010022020079005
 • Swedbank EE262200221035006010

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`i reisitingimustega!