Antiikne Rooma

Umbes 800 aasta eest said meie esivanemad esmakordselt kuulda, et kõik teed viivad Rooma. Asi läks tõsisiseks kui Riia piiskop Albert ja tema abilised hakkasid Roomas käima iga paari aasta tagant, loomulikult mööda antiikajast säilinud teedevõrku, mis tõepoolest oli Roomale orienteeritud. Märkimisväärne osa nendest teedest on tänapäevalgi veel olemas. Via Appiat mööda võib saab igaüks jalutada, kel soovi on. Roomat peetakse ka igaveseks linnaks, mis peidab endas antiikajast pärit ehitismälestisi, Raffaeli ja Michelangelo kunstiteoseid, Bernini skulptuure, Fellini lemmikpaiku, suurepärast itaalia kööki ja sinna juurde kuuluvaid Lazio maakonna häid veine. Et ära näha kõike, mis Roomal pakkuda, kuluks tõenäoliselt kuid, aga et õppida tundma seda linna, tema kultuuri, kunsti, ajalugu ja näha ära oma silmaga kõige tähtsam, saab hakkama kolme-nelja päevaga.

16.-19.10.2020 / 23.-26.04.2021

Broneeri reis!

1.päev          

08:30 Kogunemine Tallinna lennujaamas väljuvate lendude tabloo juures.
10:00 Lennuk väljub Tallinnast Riiga (AirBaltic  lend BT 322, lennuaeg 50 minutit).
10:50 Saabumine Riiga.
14:05 Väljalend Riiast (AirBaltic lend BT 633, lennuaeg 3 h 5 minutit).
16:10 Saabumine Rooma. Esmane tutvus Roomaga. Külastame romantillisi paiku Trevi purskaevu ja Hispaania treppe Spagna väljakul, mis on juba sajandeid olnud Rooma kuulsamad turismiobjektid, mida külastatakse nii päeval kui öösel. Lähedal asuvad  moe-ja äritänavad Corso, Ripetta, Babuina. Õhtu lõpetame Mussolini rajatud Fiori Imperiale paraadtänaval ja heidame esimese pilgu Colosseumile.
Transfeer hotelli. Väike puhkus.

2.päev          

Hommikusöök. Algab tutvumine linnaga. Külastame San Giovanni in Laterano`t Rooma piiskopkonna katedraali ehk „Kõigi linna ja maakera kirikute ema”, mille rajas Constantinus 4. sajandil . Lateraani palee oli paavstide ametlik residents enne Avignoni vangipõlve. Lateraanis asub Püha Trepp ehk „Scala Santa”, mida mööda olevat Jeesus oma kohtumõistmisele läinud. Lateraanist väikese jalutuskäigu kaugusele jääb San Clemente basiilika. Mitte kusagil mujal Roomas ei saa selgemat pilti linna ajaloolisest taustast ja kultuuririkkustest, kui selles kirikus: vanim tasand pärineb vabariigi ajast, uhked  mosaiigid ja freskod San Clemensi imega, Püha Katariina kabel, katakombid ning paasapühade küünlajalg.

Peagi jõuame välja Colosseumi ja Fori Imperiale avenüüle, mida mööda jalutame Piazza Venezia´le, mida kaunistab massiivne Vittorio Emmanuele II monument, mille lähedalt saab mööda Aracoeli marmortreppi  Rooma tähtsaimaile künkale Kapitooliumile, kust leiame Kapitooliumi muuseumid,  Marcus Aureliuse ratsamonumendi, Michelangelo kujundatud Piazza del Campidoglio ning Romulust ja Remust imetava emahundi ehk Rooma hundi. Külastame ka Forum Romanum`t ja Keisrifoorume ning tõuseme Palatinusele, mis oli kunagi keisrite ja aristokraatide elukoht.Siinsete varemete hulgas on lihtsaid majakesi kui ka luksuslikke paleesid. Palatinuselt avaneb suurepärane vaade Forum Romanumile ja Kapitooliumile ning Massimo Circusele. Päeva esimese poole lõpetame Colosseumi külastamisega. Rooma suurima amfiteatri, mille ümbermõõt on 1,2 km ja kõrgus 55 m, ehitamist alustas  keiser Vespasianus 72 a. Ovaalne areen, mida ümbritsevad astmeliselt tõusvad istmeread ja kus tohutud rahvahulgad võisid jälgida all toimuvat, on  roomlaste leiutis. Mitte kaugele ei jää ka Nero kuldne maja ja Caracalla termid.

Lõunapaus ja vaba aeg.

Õhtul külastame Rooma südalinna ehk Centro Storico`T. See linnaosa asub Tiberi jõekäärus, on äärmiselt rikas kirikute ja paleede poolest. Piazza Navona on ajaloolise linnasüdame põhjaosa keskpunkt ja peamine vaba aja veetmise koht.Piazza keskel seisab Bernini Fontana dei Quattro Fiumi, mis koos oma suursuguse antiikobeliskiga sümboliseerib nelja kontinendi suuremaid jõgesid. Ringkäigu lõpetame Pantheonis, mis on kõige paremini säilinud Antiik-Rooma monument ja uudistame Argentiina väljaku arheoloogilist ala, kus ammustel aegadel mõrvati Caesar.

3.päev           

Hommikusöök. Sel päeval läheme Tiberi jõe teisele kaldale Vatikani. Pärimuse järgi on Peetri kirik apostel Petruse tagasihoidlikule hauale püstitatud tohutute mõõtmetega pühakoda. Peaaegu kõik 16.sajandi Itaalia arhitektid on võtnud osa selle kiriku ehitamisest: Bramante, Raffael, Michelangelo. Peetri kirik oma umbes 22 300  m suuruse pindalaga on üks maailma suuremaid ristiusu kirikuid. Kiriku kõige väärtuslikum kunstiaare on Michelangelo „Pieta”, mis valmis umbes aastal 1500. Kupli all sirutab kõrge altari kohal Bernini suurepärane baldacchino, mille all paavst missat peab. Ülalt kupli siserõdult avaneb peadpööritav vaade allolevale basiilikale ning välisrõdult vapustav vaade Püha Peetri väljakule, Vatikani linnale ja kogu Roomale. Kunstielamuse saab Vatikani muusemides, mille galeriide ja saalide kogu pikkus on 7 kilomeetrit: Etruski muuseum, Borgia saalid, mida kaunistavad Pinturicchio freskod, Pinacoteca Vaticana`st leiame Raffaeli, Leonardo da Vinci ja Caravaggio loomingut. Kõige kulminatsiooniks on Sixtuse kabel, mille lae Michelangelo paavst Julius II tellimusel kattis freskodega. Kabeli seinu katavad parimate 15. ja 16. sajandi kunstnike freskod: Perugino, Botticelli, Ghirlandaio, Rosseli  jt. Kabeli altarimaal on Michelangelo raevukas „Viimane kohtupäev” , millel peaaegu paljas Jeesus mõistab kohut. Selles paavsti kabelis, kus kardinalide konklaav uut paavsti valima   koguneb, saavutab katoliku kiriku kunstiline väljendus oma tipu.

Vaba aeg suveniiride ostmiseks ja lõunatamiseks. Pärast seda liigume taas Tiberi kaldapealsele, kus näeme Castel Sant `Angelo`t, mis algselt Hadrianuse perekonna mauseoleumiks mõeldud hoonest sai sajand hiljem Aureliuse müüri kaitserajatise osa. Kogu hoonet ümbritsevalt Pius IV rõdult avaneb imeilus panoraamvaade. Sama vaadet saab ka nautida tipus olevalt terrassilt, millel seisab 18. sajandi Verschaffelt`i „Püha Micheali” pronkskuju.
Õhtupoolikul vaba aeg.

4.päev          

Hommikusöök. Vaba aeg
14:30 Sõit Fiumicino lennujaama.
17:40 Väljalend Roomast Riiga (Air Baltic lend BT 634, lennuaeg 3 h 10 minutit).
21:50 Saabumine Riiga.
23:10 Väljalend Tallinna (AirBaltic lend BT 361, lennuaeg 50 minutit).
23:59 Saabumine Tallinna.

Hind:   alates 650 €

Sissemakse 200 €  palume tasuda 7 päeva jooksul  pärast reisile registreerimist. Kogu summa 31 päeva enne väljasõitu.

 Broneeri reis!

Hind sisaldab:

 • Edasi-tagasi lennupiletid koos lennujaamamaksudega 
 • Transfeerid  Lennujaam- Rooma - Lennujaam
 • 3 linnatranspordi üksikpiletit
 • Giid-reisisaatja
 • 3 ööd kesklinna hotellis -  2-ne majutus koos hommikusöökidega              
 • Reisiprogrammis  olevad ekskursioonid

 Lisatasu eest:

 • Tasulised sissepääsud, lisaväljasõidud
 • Rooma linna turismimaks 4-6 eurot öö kohta 
 • Reisikindlustus
 • Ühese toa lisatasu 160 €

NB! Reisibüroo ei vastuta hilisemate reisile tulijate lennupiletite kallinemise eest.

Mainedd OÜ pangarekvisiidid:

 • SEB EE951010022020079005
 • Swedbank EE262200221035006010

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`i reisitingimustega!