Ahvenamaa jõulukruiis Viking Line laevaga M/S Gabriella

 

02.-04.12.2022

 Broneeri reis!

1. päev 

19.15 Kogunemine  Viking Line A-terminalis esimesel korrusel. Siit leiate Mainedd Ahvenamaa sildiga rühmajuht/giidi, kelle käest saate kõik vajalikud dokumendid laevale pääsuks. 

19.30 Avatakse pääs laevale.

20.10 Suletakse pääs laevale. Kajutites wc ja dušš, voodipesu, rätikud, seep. 

20.30 Laev M/S Gabriella väljub Tallinnast Mariehamni. Ööbimine 2-kohalises B2P klassi aknata sisekajutis, kus voodid asetsevad üksteise kohal. Kajutis on voodipesud, rätikud, dušš ja WC.  Vaata allpool veel kajuti võimalusi! 

Õhtul saab laeval mõnusasti aega veeta.  Avatud on kauplused, töötavad baarid ja showbaaris mängib tantsuks ansambel. 

21.30 Rikkalik õhtusöök laeva The Buffet restorani rootsi lauas (lisatasu eest 39€). Anna meile oma soovist teada!

 

2. päev


08:00
 Hommikusöök hommikusöök laeva The Buffet restorani rootsi lauasl (hinna sees). 

10:00 Saabume Mariehamni.  Hetkel ei ole Soome sisenemisel Covid-19 tõendi esitamise nõuet.

Päev omal käel jõulueelse Ahvenamaa pealinna Mariehamni linnaga tutvumiseks. Soovijad saavad liituda ekskursioonigrupiga, et Ahvenamaaga lähemat tutvust teha (ekskursioon lisatasu eest 45€, mis tuleb enne reisi ette tellida ja maksta).

10:30 Bussiekskursiooni algus, mille käigus sõidame linnast välja Kastelhomi kindluslossi, mis on ainuke Ahvenamaal. Keskajal ümbritses lossi meri. Kuna sajandite jooksul on maapind mitmeid meetreid kerkinud, siis merevesi on kaugele eemale taandunud. Lossi paremaks kindlustamiseks rajati hiljem vallikraav. Siin on elanud Rootsi kuningas  Gustav Vasa ja kus kuninga  vanem poeg Erik, venna Johani tahtel, veetis  oma vangipõlve. Soovijatel võimalus lossi ka seestpoolt näha (sissepääs lisatasu eest 6€/4.50€).

Lossi kõrval asub kaunis Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum vanade säilinud hoonetega (sissepääs tasuta), mis on siia toodud erinevatest paikadest Ahvenamaal. Muuseum rajati juba 1930datel aastatel ekponeerimaks elu-olu Ahvenamaal 1850datel aastatel.

Vabaõhumuuseumi kõrval endises 1784 aastal avatud vangimajas, mis tegutses kuni aastani 1975, asub vanglamuuseum. Muuseumis saab ülevaate vangla ajaloost (sissepääs lisatasu eest 2€/1€).  Siin on ka paar mõnusat kohvikut/restorani, kus soovi korral võimalik natuke keha kinnitada (lisatasu eest omal käel).

Edasi käime ajaloolise Bomarsundi  kindluse varemete juures. Siin asusid kõige suuremad ehitised mis kunagi Ahvenamaale rajatud on, sest siinsest paigast pidi saama tollase Vene keisririigi sõjaline keskus.  Krimmi sõja ajal aastal 1854 sattus vaid 25% ulatuses valminud massiivne kindluse kompleks Prantsuse-Briti vägede rünnaku alla. Veel suures osas ehitamata kompeks hävitati peaaegu täielikult.  

Edasi suundume Eckerö keskusesse, mis oli pea 400 aastat tähsaim postitee vahejaam. Siin asub Postimuuseum, armas keskaegne kirik, kalapaadi kuuride sadam ja loomapark. 

Alustame sõitu tagasi Mariehamni. Saabudes ringsõit idüllilises väikelinnas.

Ekskursiooni lõpp Mariehamni laevasadamas orienteeruvalt kell 14.30. Soovijad võivad Mariehamni keskuses bussist väljuda ja sealt ise jalgsi sadamasse jalutada. 

 

Omal käel võivad soovijad käia 1903 aastal ehitatud ja muuseumina tegutseval purjelaeval Pommern (sissepääs lisatasu eest 14€/8€). Sama piletiga pääseb ka Meremuuseumisse

Nägemist väärt on kindlasti ka Kultuuriajaloomuuseum ja Ahvenamaa Kunstimuuseum (sissepääs lisatasu eest 8€/ 5€). Mariehamni keskuses asub Sankt Görnas Kyrkat peakirik ehitatud 1927 aastal. Ka siia tasub  sisse põigata.

Kirikust jalutuskäigu kaugusel asub turg, kus kohalikke käsitööd ning muud kraami müüakse. Ka võib sisse põigata mõnda toredasse kauplusesse või hubasesse kohvikusse jalakäiate tänaval.    Sadama läheduses asub 40 meetri kõrgusel mäekünka tipus Badhusbergeti vaateplatvorn. Siit avaneb imeline vaade linnale.

 

15:30 Suletakse pääs laevale.

16:00 Laev väljub Marienhamni sadamast.

18:30 Jõululaud rikkalikus laeva The Buffet restorani rootsi lauas (hinna sees).

3. päev

07:30 Hommikusöök hommikusöök laeva The Buffet restorani rootsi lauasl (hinna sees). 

09:00 Saabumine Talinna. Lahkume laevast. 

 

Hind:  129 €
Sissemakse 50€ p
alume tasuda 7 päeva jooksul  pärast reisile registreerimist. Kogu summa 31 päeva enne väljasõitu.

Broneeri reis!

Hind sisaldab:

 • Laevasõidud Tallinn-Mariehamn-Tallinn
 • Koht 2-kohalises B2P aknata sisekajutis, kus voodit asetsevad üksteise kohal (eeldusel, et samas kajutis ööbib kokku kaks reisijat). NB! Vaata kajutite võimalusi allpool! 
 • 2 hommikusööki laeval rootsi lauas
 • 1 õhtusöök laeval rootsi lauas 
 • Giid-rühmajuhi teenuse 

Lisatasu eest: 

 • Reisikindlustus (küsi hinda meilt)
 • Ekskursioon Ahvenamaal 45 € täiskasvanule NB! Kohtade arv on piiratud! 
 • Tasulised sissepääsud, muuseumid
 • Taskuraha 
 • Õhutsöök laeval 39€ esimesel õhtul


Kajutite võimalused (hinnad arvestatud ühe reisija kohta):

 1) B2P kajut (väike aknata sisekajut asub laeva  5.,6. ja 7. tekil. Kajutis üks ülemine ja üks alumine voodi. Kajuti suurus 7m2)

 •  Koht B2P  kahekohalises kajutis NB! See kajut sisaldub paketi hinnas! Kajutis majutub kaks reisijat.
 • Ühese B2P kajuti lisatasu 29€ (eeldusel, et samas kajutis ööbib üks reisija)  


2) B2 kajut (aknata sisekajut asub laeva  5.,6. ja 7. tekil. Voodid all! Kajuti suurus 8,5m2)

 • Koht B klassi aknata kahekohalises kajutis, kus voodid all. Lisatasu 15€ reisija kohta (eeldusel, et samas kajutis ööbib kokku kaks reisijat).  


3) A2 kajut (merevaatega kajut asub laeva  4.,5. ja 6. tekil. Voodid all. Kajuti suurus 8,5m2)

 • Koht A klassi kahekohalises aknaga kajutis. Lisatasu 29€ reisija kohta (eeldusel, et samas kajutis ööbib kokku kaks reisijat).  
 • Ühese A klassi aknata kajuti lisatasu 87€ (eeldusel, et samas kajutis ööbib üks reisija)  

NB! Palume kaasa võtta kehtiv ID-kaart või pass ning Euroopa ravikindlustuskaart. 

Maineddi pangarekvisiidid:

 • SEB EE951010022020079005
 • Swedbank EE262200221035006010

 NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`i reisitingimustega!