Vietnami ringreis - kaunid paigad ja rannapuhkus

20.-31.03.2019

Broneeri reis!

1.päev  Tallinn-Moskva-Ho Chi Minh
09:30 Kogunemine Tallinna lennuväljal väljuvate lendude tabloo juures.

10:50 Lennuk väljub Moskvasse (Aerofloti lend # SU2107, lennuaeg 1h 35 min). Igal reisijal on lubatud tasuta kaasa võtta üks pagas lennuki pakiruumi maksimumkaaluga kuni 23 kg ning üks käsipagas mõõtudega 56 cm x 45 cm x25 cm maksimumkaaluga kuni 10 kg. Pagas läheb otse Ho Chi Minhi. 
13:25 Saabumine Moskvasse.
19:55 Väljalend Moskva - Ho Chi Minh (Aerofloti lend # SU292, lennuaeg 9 h 35 min ).Lennuki pardal toitlustamine kaks korda (hinna sees).

2.päev  Ho Chi Minh
09:30 Saabumine Ho Chi Minhi. Buss lennujaamas ootamas. Linnaekskursioon kohaliku giidi saatel. Notre Dame katedraal, Presidendi Palee, Dong Khoi promenaad, Raekoja  plats, vana Saigoni postimaja, tungud Dong Khoi tänav (vana nime järgi tuntud Rue Catina), linna uhkus Continental hotell ning ooperimaja. Ekskursiooni käigus külastame ka Sõjamuuseumi ning endist Presidendipaleed. Ka Ho Chi Minhis on oma Hiinalinn mis on nägemist väärt.

Õhtusöök. 
Majutus hotelli. 

3.päev  Ho Chi Minh
Hommikusöök hotellis.  Täna sõidame  Mekongi delta piirkonda kus teeme retke paadiga.
Lõunasöök.
Õhtul tagasi samasse hotelli. 

4.päev  Ho Chi Minh – Da Nang-Hoi An
Hommikusöök. Transfeer lennuväljale. 

12:25 Lend Ho Chi Minh- Da Nang ( Vietjet Air lend VJ638, lennuaeg 1 h 15 min). 
13:40 Saabumine  Da Nangi. Edasi sõidame veidi eemal asuvasse maailmas tuntud UNESCO kaitse all olevasse ajaloolisse sadamalinnakesse Hoi Ani. See on kirev  templite, poodide, veskite ning turgude linn kus erinevate ajaperioodide kultuuride jäljed nii Vietnami, Hiina kui ka Jaapani mõjutustega on siiani säilinud. Üle 400 aasta vana  Jaapani katussild, kahe sajandi vanune Tan Ky maja, Chu Ongi pagood ning vilgas turg on vaid mõned mis nägemist väärt.
Majutus hotelli Hoi Anis.
Õhtusöök (lisatasu eest).

5. päev  Hoi An, rannapuhkus
Hommikusöök hotellis. Täna on vaba päev rannas või Hoi Anis veetmiseks.

Majutus samas hotellis Hoi Anis.
Õhtusöök (lisatasu eest).

6.päev Hoi An -Hue
Hommikusöök hotelis. Täna alustame sõitu Hoi Anist põhja poole asuvasse Hue’sse, 17 sajandist pärinevasse endisesse Vietnami pealinna. Ületades Hai Vani  mäekuru, saame meeldejääva elamuse imekaunite loodusvaadetega. Tutvume Huega, armas ning rahulik väike linnake mis on eelkõige tuntud suurepärase arhidektuuri, pagoodide ning uhkete hauakambrite poolest. Tuntumad neist on Thien Mu pagood ning Ming Mang`i  hauakompleksi. Näeme  Keiserlikku tsitadelli, mis kuulub  UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Parim näide möödunud aegade pillavast ja luksuslikust elulaadist.

Majutus hotelli Hues.
Õhtusöök (lisatasu eest).

7.päev Hue-Ha Noi
Hommikusöök hotellis ja vaba aeg enne transfeeri Hue lennuväljale.

14:20 Väljalend  Ha Noisse (Viejetair lend VJ568, lennuaeg 1 h 10 min).
15:30 Saabumine Vietnami pealinna Ha Noisse. Läheme vaatama veemarionettide showd.  Veemarjonettide ajalugu ulatub 11. sajandisse mil Põhja- Vietnamis Red River Delta piirkonnas kus etendustega, mille temaatikaks olid igapäevased tegevused külades, inimesi maapiirkonnas lõbustati. Sellised etendused olid toredaks vahelduseks raskele tööle üleujutatud riisipõldudel. Need on jutustused mis antakse vanematelt ja vanavanematelt edasi lastele ja lastelastele  Tänapäeval toimuvad veenukkude etendused küla keskel asuvas tiigis või selleks spetsiaalselt valmistatud veelavadel. Uhked puidust valmisatud ning värviliselt dekoreeritud nukud võivad kaaluda kuni 15 kg. Hanois hakati sarnaseid  veenukkude etendusi korraldama alles alates aastast 1958 ning laiemas maailmas on need populaarsust kogunud viimase kolmekümne aasta jooksul.
Õhtusöök.

Majutus hotelli Ha Nois.

8.päev Ha Noi 
Hommikusöök hotellis. 
Ha Noi linnaekskursioon. Käime Prantsuse kvartalis, kus näeme vana koloniaalarhitektuuri. Külastame Ho Chi Minhi mausoleumi ning näeme Kirjanduse templit, Ühe Samba pagoodi ja Vietnami Ülikooli 16 sajandist. Käime ka Dong Xuani turul.
Pärastlõuna vaba. 
Õhtusöök (lisatasu eest).
Majutus samas hotellis.

9.päev 
Ha Noi- Ha Longi lahe kruiis
Hommikusöök. Väljasõit Ha Longi 165 km. Muinasjutuliselt kaunis Ha Longi laht on oma ilu poolest tuntud kogu maailmas ning üks enim pildistatuid kohti.  Ha Longi saabudes alustame sõitu kruiisilaevaga, mis seilab vaikselt mööda lahte. Looduse imena on lahe smaragdrohelisest veest  kerkinud üle 3000 saare, kusjuures iga saar on omaette kunstiteos. Unikaalne lahe piirkong kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Vana legendi kohaselt elas mägedes draakon, kes ülevalt vette hüpates haaras iga kord  oma sabaga tükikese kaljust. Nõnda sai laht  imelisi saari täis. 
Lahel seilates teeme vahepeatuse, et tõusta kõrgele mäe tippu nautimaks imeilusat vaadet. Tagasi laevale, et nautida lõunasööki.  Hiljem võimalus ujuda või lihtsalt päikese käes lesides kaunist ümbrust nautida.
Õhtusöök laeval. Öö laeval. 

10.päev Ha Long – Ha Noi
Hommikusöök laeval. Saame veel nautida erakordselt kaunist Ha Longi lahe lummust.

11:00 Lahkume laevalt ja sõidame Ha Noisse.
Vaba aeg Ha Nois.
Õhtusöök (lisatasu eest).

11.päev  Ha Noi – Moskva-Tallinn (lennud)
Varahommikul transfeer Ha Noi lennuväljale.

10:05 Väljalend Ha Noi-Moskva (Aerofloti lend # SU291 lennuaeg  10 h). Igal reisijal on lubatud tasuta kaasa võtta üks pagas lennuki pakiruumi maksimumkaaluga kuni 23 kg ning üks käsipagas mõõtudega 56 cm x 45 cm x25 cm maksimumkaaluga kuni 10 kg. Pagas läheb otse Tallinna. 
16:05 Saabumine Moskvasse
18:05 Väljalend Moskva-Tallinn (Aerofloti lend # SU2114, lennuaeg  1 h 45 min). 
19:50 Saabumine Tallinna.

Hind: 1999 €

Sissemakse 640 €  palume tasuda 7 päeva jooksul  pärast reisile registreerimist. Kogu summa 31 päeva enne väljasõitu. 

Broneeri reis!

Hind sisaldab:

 • Lennukipiletid Tallinn–Moskva-Ho Chi Minh/ Ha Noi- Moskva-Tallinn
 • Siselennud: Ho Chi Minh-Da Nang / Hue- Ha Noi
 • Majutus 3-4* hotellis, koht 2-ses toas hommikusöögiga
 • Programmis olevad õhtusöögid
 • Kruiisi Ha Longi lahel koos lõuna-, õhtu- ja hommikusöögiga
 • kahene majutus laeval
 • Programmis olevad ekskursioonid
 • Kohaliku bussi teenuse
 • Lennuväljatransfeerid
 • Kohaliku giidi teenuse
 • Eestikeelne giid-rühmajuht                                                              

Lisatasu eest:

 • Reisikindlustus
 • Vietnami viisa 60 €
 • 5 õhtusööki 70 € 
 • Rühm alla 10 reisija lisatasu 100 €
 • Jootrahad 50 €

NB! Lennuajad võivad muutuda!

Kasulik teada:

Vietnamis moodustab suure osa teenindava personali palgast jootraha. Seetõttu on endastmõistetav jootraha andmine kelnerile, giidile ja bussijuhtidele ja laevapersonalile. Sellel reisil tuleks arvestada bussijuhtide ja giidide jootrahaga 50 €. Suuremates kauplustes ja ostukeskustes saab maksevahendina kasutada krediit- või deebetkaarti (Maestro, Visa, American Express). Iga reisija kulutused võivad väga erinevad olla. Selle reisi jaoks soovitame kaasa võtta taskuraha 250 € või rohkem.

Pass: Pass peab olema kehtiv 6 kuud riiki sisenemise päevast. Viisa jaoks palume kaasa võtta 2 värvilist passifotot mõõtudega 4 cm x 6 cm või 3,5 cm  x 4,5 cm. 

Rahaühik:

 • Vietnami dong: 1 €=26,100 VND

Ajavahed: KÕIK AJAD ON ANTUD KOHALIKU AJA JÄRGI!

 • Vietnam +5 tundi Eesti ajast ees

Mainedd OÜ pangarekvisiidid:

 • SEB EE951010022020079005
 • Swedbank EE262200221035006010

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`i reisitingimustega!