Pakri saared ja Paldiski

21.07 / 24.08 / 08.09.2019

Broneeri reis!

08:30 Väljasõit Tallinnast Balti jaama parklast (kus trollibussid tagasi keeravad) Mööda Paldiski maanteed,  Keila ja  Padise kaudu jõuame  Kurkse sadamasse, kus  ootab meid paat ja kohalik giid (lisatasu eest). 15 minutit kiirpaadiga  meresõitu ja oleme Väike-Pakri saarel. Kohaliku liiklusvahendiga (lisatasu eest), milleks on traktor, teeme päeva jooksul mõlemal saarel tutvustava  ringsõidu, näeme saarte omapärast ja vahelduvat loodust.Käime  Suur-Pakri kiriku  juures,  Suur-Pakri Suurkülas, näemevana Sõjaväe- linnaku varemeid, jõuame Väike-Pakri põhjatippu Suurkülla ja sööme kerge lõuna (lisatasu eest).  

Seejärel käime Väike-Pakri   kõige kõrgemal pangal, soovijad võivad laskuda ka panga alla ja käia maaalustes käikudes.Edasi sõidame mööda idarannikut saare lõuna suunas, teeme peatuse Väikekülas, kus vaatame saare uusasuka elamist. Tagasiteel sadamasse näeme saare erinevaid lilleliike, piibelehti, hallkäppa, mis on üks saare orhideede liik.

16:00 Lahkume Pakri saartelt kiirpaadiga  Kurksesse ning läheme  Paldiskisse. Saame ülevaate  Põhja–Eesti  kõrgele pankrannikule rajatud,  omal ajal ihaldatavast linnast, mida Saksamaa, Rootsi ja Venemaa kroonitud pead  külastasid. Tsaar Peeter I tahtis siia ehitada Balti mere laevastikubaasi, mis oleks võrdne  Euroopa suurimatega.  Nõukogude võimu ajal oli Paldiski  pool sajandit  rangelt suletud  sõjaväe linn, nüüd on hävingust toibuv ja kiiresti arenevast Paldiskist jälle saamas ihaldatud paik.

Tagasi Tallinna jõuame umbes kella kuue-seitsme ajal õhtul.

Hind: 40 €
Palume tasuda 7 päeva jooksul pärast reisile registreerimist. Kogu summa ja soovitud lisateenused  31 päeva enne väljasõitu.

Broneeri reis!

Hind sisaldab:

  • Bussi teenuse
  • Rühmajuhi teenuse
  • Kiirpaadi sõidu Kurkse-Pakri- Kurkse 
  • Paldiski külastus

Lisatasu eest:        

  • Kohalik giid Pakril 15€ inimese kohta
  • Kohalik liiklusvahend, traktor 20€ inimese kohta 
  • Kerge lõuna (supp) Pakril 6€ inimese kohta

Soovitame kaasa võtta vihma- ning tuulekindlad riided ja jalga panna mugavad jalanõud!

Maineddi pangarekvisiidid:

  • SEB EE951010022020079005
  • Swedbank EE262200221035006010

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`i reisitingimustega!