Läti taimeparaad sügiseselt kuldses Siguldas - LÜKKUB EDASI!

Reisi aeg: 19. september  - 19. september 2020
Hind: Soodushind: 32.00 €
Sihtkoht: Sigulda, Läti
 

Lisaks igal kevadel toimuvale taimeparaadile Siguldas toimub siin sarnane üritus ka kuldsel sügisesel ajal. Ürituse eesmärgiks on populariseerida Lätis kasvatatud taimi ja nende tootjaid. Ürituse korraldajaks on Läti Taimekasvatajate Selts, kes korraldab laadal erinevaid lisaüritusi, et rõõmustada iga aiaarmastaja südant.

Ürituse toimumispaigas Svetku väljaku keskel luuakse näidisaed, kus võib saada innustust ja ideid ning konsultatsioone aia loomises. Osaleb enam kui 100 Läti taimekasvatajat, puukooli ja põllumajandusettevõtet. Pakutakse laias valikus iluaia taimi, püsikuid, ilu-ja marjapõõsaid ning maitsetaimi. Osalejatel on üks peamine eeldus: pakkuda külastajatele ainult Lätis kasvatatud taimi, puid ja põõsaid.

Samal ajal ja kohas toimub ka käsitöölaat, kus saab osta Lätis valmistatud käsitöö tooteid. Laadalt ei puudu ka toidukraam, maiustused ja meelelahutus. Sigulda Kultuurimaja hoolitseb meeldiva ja rõõmsa õhkkonna eest lillelaadal. Külastajad saavad nautida Sigulda kandi kaunist loodust, sõita köisraudteega üle Gauja jõe ürgoru, teha tiir vaaterattal, külastada  Turaida kindluslossi varemeid või Gutmani koobast.