KARIIBI MERE PÄRLID- Mehhiko ja Kuuba

18.-31.03. / 18.11.-01.12.2018

Broneeri reis!

1.päev  Tallinn-Mexico City
06:00 Kogunemine Tallinna lennuväljal väljuvate lendude tabloo juures.
07:25 Lennuk väljub Amsterdami (KLM lend #KL2842, lennuaeg 2 h 35 min).
09:00 Saabumine Amsterdami.
14:35 Lennuk väljub Amsterdamist Mexico Citysse (KLM lend #KL 685, lennuaeg 11 h 50 min).
19:25 Saabumine Mexico Citysse.
Saabudes transfeer hotelli ja majutus. 

2.päev Mexico City
Hommikusöök.
Teeme linnaekskursiooni mille käigus külastame Reformat, Zocalot, Rahvuslikku paleed ja katedraali ning Metropolitanat. Jalutame linna vanas keskuses, kus asub tore turg. Tutvume ka linna modernsemate linnajagudega Lomas Chatultepec Park.Lõunasöök.Majutus samas hotellis Õhtusöök.

3.päev. Mexico City-Cancun
Hommikusöök.Täna sõidame 50 km põhja poole Teotihuacani püramiidide juurde. Sellise nime panid linnale kunagi asteegid, kes ennast siin mõnusasti sisse seadsid. Siia elama asudes ei suutnud asteegid  uskuda, et püramiidid üldse inimkäte töö oleks olnud ja  nimetasid linna jumalate linnaks.  Püramiidide tipust avanev võrratu vaade ümbruskonnale.
Lõunasöök.
Seejärel tagasi Mexico Citysse.Transfeer lennujaama.
15:15  Väljub lennuk Cancuni (Aeromexico lend# AM0533, lennuaeg 1 h 45 min).
18.34 Saabumine Cancuni, kus moodne hotellipiirkond on rajatud unikaalsele 25 km pikkusele maasäärele, mis moodustab koos Nichupte laguuni, selles olevate saarte ning seda ümbritseva rikka elustikuga merega rahvuspargi. Maasääre lähedal on palju häid (tähistatud) sukelduspaiku ja rannas sukeldumisklubisid. Peaaegu igal hotellil on oma rannalõik, kuid käia võib kõikjal. Siinsed kaubakeskused (tähtsamad Plaza La Isla ja Mercado) üllatavad oma hea disaini ja soodsate hindadega, mõnusad restoranid ja baarid pakuvad mitmekülgseid roogi ja eeskavu.
Saabudes majutus hotelli. 

4.päev Tulum-Xel-Ha
Hommikusöök. Täna teeme väljasõidu Tulumi(lisatasu 10 €) ja Xel-Hapiirkonda 54km kaugusel, kus asub üksmaailma kõige imepärasem looduspark kristallselge veega ( lisatasu 80 € ) Siin on võimalus snorgeldada ja imetleda kaunist veealust universumi. Lõunasöök.
Õhtuks tagasi Cancuni. Õhtusöök.
Majutus samas hotellis Cancunis.

5.päev  Cancun
Hommikusöök.  Vaba päev.
Täna on soovijatel võimalik teha väljasõit Isla Mujeres saarele (lisatasu eest 110 €). Sõidame Cancuni sadamasse ja sealt katamaraaniga põneva loodusega Isla Mujeres‘ile, tõlkes Naissaarele. Maabume heatasemelisel, kalarikaste korallriffidega ümbritsetud erarannal, kus on head snorgeldamisvõimalused (laenutatakse varustust). Võtke kaasa ujumiseks vajalik. 
Lõunasöök.
Õhtuks tagasi hotelli. 

6. päev. Cancun- Chichen Itza-Valladolid                                                                                                          
Hommikusöök. Täna sõidame maiade kuulsaimasse linna Chichen Itzasse Yucatani piirkonnas (270 km). Chichen Itza, tõlkes itzade hõimu kaev, mida ameerika turistid hääldavad kui Chicken Pizza (kanapitsa). Siin oli kunagi maiade uue riigi (10.-12.saj.) pealinn, mille kiviehitised on üllatavalt hästi säilinud. Suurima peatempli püramiidi astmed ja terrassid on maiade täpse kalendri mudeliks. Säilinud on mitu tähetorni, kus määrati täpselt pööripäevad ning ennustati kuu- ja päikesevarjutusi, Tuhande Samba tempel, hiiglaslik Ohvrikaev,  kõrgete kivimüüridega palliväljak, kus toorkummist pall tuli visata läbi ligi 5 m kõrgusel asuva vertikaalse kivirõnga. Võitnud meeskonna kaptenil oli au saada ohverdatud jumalatele.
Lõunasöök. Pärast lõunasööki sõidame  kenasse koloniaallinna Valladolidi, mis sai oma nime kunagise Hispaania pealinna järgi. Kuni 20 sajandi alguseni oli Valladolid kolmandaks kõige suurem ja tähtsam linn Yucatani poolsaarel tuntud oma uhkete Hispaania stiilis villade poolest.  
Majutus hotelli Valladolidis. Õhtusöök.

7.päev Coba-Kantun Chi-Aktun Chen-Playa del Carmen
Hommikusöök. Sõidame Playa del Carmenisse, mis on väike armas kuurortlinn otse Maya Riviera südames, helesinise Kariibi mere kaldal Kantun Chi ökopargis. Sõna “cenote” tuleb maiade “dzonot’ist”, tõlkes „põhjatult sügav“. Maiad suhtuvad salapärastesse, enamasti mageda, kristallselge ja sooja (ca 26 kraadi) veega täidetud cenotedesse suure austuse ja aukartusega, sest need on siin ainsad joogivee allikad – kõik muistsed asulad asusid cenotede juures. Kuna Yucatani poolsaart katab väidetava meteoriidiplahvatuse tõttu mõranenud lubjakiviplatoo, pole siin jõgesid ega järvi. Ainus magevesi ongi maa-alused jõed, mis mõnel pool ümarate lehtritena maapinnale avanevad, teised on aga avatud nagu väikesed järved. Põhjatu sügavik tundus maiadele kui hirmutav pääs allilma.
Väljasõit Aktun Cheni koobasjärvedele (lisatasu eest 32€). Karstikoobaste ehk cenote‘de suured avaused on nagu ulmeelukate avali lõuad, hammasteks laest rippuvad stalaktiidid ja puujuured. Siin on põnev ujuda, sageli valgustavad tagaseina ja eraldatud koopasoppe lambid.  Looduskaitse eesmärgil ei ole ujuma minnes lubatud kasutada kehal õlil baseeruvaid päevituskreeme.  Pargi juurde kuulub väike kohalike loomade park (peaosas ämblikahvid ja leemurisarnased “ninakarud”) ning muidugi muistsed varemed. Aktun-Chenis on nii loomaaed kui koopad suuremad, neist saab läbi jalutada ning tuhandetest lubjapurikatest lagesid-seinu ja cenote-järvekesi imetleda. Päeva jooksul jõuame ka tutvuda Coba arheoloogilise alaga (lisatasu 10 €).
Lõunasöök.
Õhtuks jõuame Playa del Carmenisse.Majutus hotelli. Õhtusöök.

8.päev Cancun-Havanna
Hommikusöök. Vaba aeg enne transfeeri Cancuni lennujaama.
14:37 Lennuk väljub Havannasse (Cubana de Aviación lend# CU153, lennuaeg 1 h 43 min).
17:20 Saabumine Havanna lennuväljale. Transfeer hotelli Havanna keskuses (Hotel Plaza).
Õhtusöök.

9. päev Havanna
Hommikusöök hotellis.
Havanna linnaekskursioon. Jalutame ajaloolises koloniaalses linnakeskuses. Kaunite väljakute ja vanade hoonetega millest vanimad on 16 sajandist. Havanna ajalooline keskus on 1982 aastast lisatud UNESCO  maailmapärandisse. Imetleme maalilist panoraami Rahvusliku Kapitooliumi hoone vaateplatformilt, jalutame üle Katedrali väljaku ja külastame kohalikku käsitööturgu. Käime San Carlos de Cabana kindluses. Tutvume Havanna  vanima sigaritööstusega (lisatasu eest 15€).
Lõuna Old Havanna restoranis. Jätkame linnaeksursiooni  tuvudes Havana modernsema linnaosaga. Näeme Revolutsiooni väljakut, kohalikku surnuaeda kuhu on maetud  Cristopher Columbus. Siin piirkonnas asuvad  Havanna Ülikool, Maleconi ja Rampa avenüü ning Miramari piirkond. Õhtusöök hotelli restoranis.
Majutus samas hotellis (Hotel Plaza).
Õhtul võimalus näha Tropicana kabaree showd (lisatasu eest 100 €).

10. päev  Pintar del Rio ja  Vinales Valley
Hommikusöök hotellis. Täna teeme väljasõidu  Pinar de Rio ja Vinalesi piirkonda.
Peatume Los Jazminese vaateplatformil, käime  Cueva del Indio koobastes (sissepääs lisatasu eest 16€) kus võib näha paatide promenaadi.
Lõunasöök.Vaatleme Kuuba ajalugu kajastavat  Mural dela Prehistoria kaljumaalinguid. Õhtuks tagasi Havannasse. Majutus samas hotellis Havannas (Hotel Plaza). Õhtusöök.

11.päev Cienfuegos-Trinidad
Hommikusöök.Sõidame Trinidadi ja teel teeme väikese peatuse Cienfuegose linnas kust avanevad imelised vaated. Seda linna peetakse “lõuna pärliks” ja see on ainuke linn Kuuba saarel mille rajasid prantslastest kolonialistid 1819 aastal.   Käime ka Prado promenaadil, Jose Marti pargis  ja Terry teatris.
Lõunasöök Palacio del Valle restoranis.  
Jätkame sõitu Trinidadi mis on üks vanemaid linnu. Jalutame linna vanas keskuses millele panid aluse hispaanlased 1514 aastal. Alates 1988 on Trinidad lisatud UNESCO maailmapärandisse.  Trinidadi peetakse Kuuba “muuseumi linnaks” veel siiani säilinud koloniaalarhidektuuri pärast. Siinne piirkond on tuntud kohaliku kunsti ja  käsitöö ning väga sõbralike kohalike elanike poolest. Jätkame linnaekskursiooni jalutades üle peaväljaku (Plaza Mayor), linnakatedraalis,  käime käsitöö turul. Õhtul külastame kohalikku  Taberna  La Canchanchara klubi, kus võime kuulata muusikat ja saame nautida  värskendavat kokteili Canchancharad. Siin võib tutvuda ka tubaka, kohvi ja rummi majakestega. Pärast linnaekskursiooni  majutus hotelli. Õhtusöök kohalikus restoranis. 

12. päev. Trinidad-Varadero
Hommikusöök majutuskohas. Sõidame Varaderosse Hicacose poolsaarel mis on üks tuntuim kuurortlinn Matanza provintsis. Varaderot teatakse ka nimega Playa Azul mis tõlkes tähendab “sinine rand.” Hicacose poolsaar on kõige laiemast kohast ainult 1,2km lai ja eraldatud Kuuba saarest Kawama kanaliga. Varadero randa peetakse üheks kaunimaks Kariibimere piirkonnas.
Majutus hotelli (Hotel Internacional).Varaderos soovijail snorgeldamise võimalus (lisatasu eest).
Õhtusöök (kõik hinnas). 

13.päev Varadero- Havanna-Tallinn
Hommikusöök. Vaba hommikupoolik kuni sõidame Havanna lennuväljale
17:15 Lennuk väljub Amsterdami (KLM lend #KL724, lennuaeg 9 h 15 min).

14. päev Saabumine Tallinna
08:30 Saabumine Amsterdami.
10:20 Lennuk väljub Tallinnasse (KLM lend #KL2843, lennuaeg  2 h 20 min).
13:40 Saabumine Tallinna.

Hind: 3220 €

Sissemakse 640 € palume tasuda 7 päeva jooksul pärast reisile registreerimist. Kogu summa 31 päeva enne väljasõitu.

Broneeri reis!
Hind sisaldab:
 • Lennukipiletid: Tallinn - Mexico City – Havanna – Tallinn
 • Lennukipiletid: Mexico City-Cancun-Havanna
 • Majutus 3* hotellides (üks koht kaheses toas)
 • Programmis olevad hommikusöögid
 • Programmis olevad lõuna- või/ja õhtusöögid
  NB! Hind ei sisalda jooke restoranis
 •  Programmis olevad ekskursioonid
 •  Lennuväljatransfeerid
 •  Eestikeelne giid-rühmajuht
 •  Kohaliku giidi teenus

Lisatasu eest:

 • Reisikindlustus
 • Ühene majutus    320 €              
 • 4 täiendavat söögikorda 60 € ( 4 x 15 €)
 • Rühm alla 10 reisija 110 €

Lisaväljasõidud ja tasulised sissepääsud:

 • Kuuba turistikaart                   30 €
 • Sigaritehase külastus              15 €
 • Kabaree show Havannas        100 € (NB! kohustuslik pidulik riietus)
 • Väljasõit Cozumeli saarele       110 €
 • Väljasõit Isla Mujeres saarele  110 €
 • Actun-Cheni koobasjärved        32 €
 • Väljasõit Xel-Ha loodusparki       80 €
 • Cueva del Indio koopad              16 €
 • Coba ja Tulumi arheoloogilised alad   20 €    

NB! Lisamaksude hinnad kehtivad Eestis makstuna ja sihtpunktis maksmise korral ei vastuta reisibüroo Mainedd hinnatõusu ja osalemise võimaluse eest.

NB! Mehhikostja Kuubalt lahkudes tuleb tasuda maalt lahkumise maks ca 25 USD 

Kasulik teada:

 • Pass: Pass peab olema kehtiv 6 kuud riiki sisenemist päevast.
 • Vaktsiin: Kuubasse ja Mehhikosse reisides on soovituslik (kuid mitte kohustulik)  vaksineerida A-hepatiidi ja klorokiini vastu.
 • Rahaühik: Kuuba rahaühik on peeso, 1 peeso = 100 sentaabot

Konventeeritav peeso 1 € =  1,12  CUC

Mehhiko rahaühik on 1 € = 19,22 MXN

 • Kuuba ja Mehhiko on tipi kohustuslikud maad. Jootraha tuleb maksta bussijuhile, giidile, pakikandjale, restoranis kelnerile, taksojuhile, soovitav ka toateenijale. Sellel reisil tuleks arvestada bussijuhtide ja giidide jootrahaga 60 € (võimalus tasuda enne reisi).
 • Suuremates kauplustes ja ostukeskustes saab maksevahendina kasutada krediit- või deebetkaarti (Maestro, Visa, American Express).  Iga reisija kulutused võivad väga erinevad olla. Selle reisi jaoks soovitame kaasa võtta  taskuraha $ 300 või rohkem. Kuubas arveldamiseks on parem kaasa võtta eurosid kuna USD$ arveldades arvestatakse lisaks 10% teenustasu juurde. Kuubas on käibel kohalik rahaühik peeso ja turistide rahaühik konverteeritav peeso (1 kohalik peeso=24 konverteeritav peeso)
 • Ajavahed:             Kuuba:            -7 tundi Eesti ajast taga

Mehhiko: -8 tundi Eesti ajast taga

 • Orienteeruvad temperatuurid:

                               Päeval              Öösel

Mehhikos                     28°C                24°C
Kuubas                        29°C                26°C

 • Reisile tulles võtke endaga kaasa vähem riideid, kui alguses planeerisite ja kindasti mugavad jalanõud. Ärge unustage ujumisriideid ja päikesekaitsevahendeid. Soovitatav kaasa võtta ka jakk ja pikad püksid, kuna õhtuti võib olla jahe
 • Isiklikud ravimid
 • Pass ja muud reisidokumendid
 • Fotoaparaat, videokaamera, filmid ja adapter

  Mainedd OÜ pangarekvisiidid:
 • SEB EE951010022020079005
 • Swedbank EE262200221035006010
 • Danske Bank EE173300333801760009

NB! Reisibüroo Mainedd jätab endale õiguse vajaduse korral muuta reisiprogrammi ja ajakava ning hindu, mis on tingitud majutuse ja transpordi hinnatõusust ega olene reisikorraldajast! Palume tutvuda Mainedd`i reisitingimustega!